Program 2013

Torsdag 20.juni kl. 1900

Jean FRANÇAIX: Divertissement for fagott og strykekvintett

Harald, Atle, Ettore, Michael, Tim, Per

 

Ludwig van BEETHOVEN: Stryketrio i G-dur, Op. 9, Nr. 1

Julie, Lila, Michael

 

Ernst von DOHNANYI: Sekstett i C-dur for klaver, klarinett, horn, fiolin, bratsj og cello, Op. 37

Julian, Julie, Lila, Kari, Sarah, Alec

 

Fredag 21.juni kl.0815 i Sparebank1´s lokaler i Storgata 28:

Ungdom på byen Nr. 1  (gratis konsert)

“Nameless Kvartett” (vinner av Midgaard Konkurransen):

 Maurice Ravel: Strykekvartett i F-dur

 

Fredag 21.juni kl.1115 på Rådhustorget:

Ungdom på byen  Nr. 2 (gratis konsert)

“Sofakvartetten” (vinner av Midgaard Konkurransen):

Antonin Dvorak: Strykekvartett i F-dur, “Amerikansk”

 

Fredag 21.juni kl.1230 Eldresenteret i Vestre Braarudgt 1:

Ungdom på byen Nr. 3  (gratis konsert)

“Nameless Kvartett” (vinner av Midgaard Konkurransen):

 Maurice Ravel: Strykekvartett i F-dur

 

Fredag 21.juni kl.1330: Kulturhuset 37 ”Den Gule”:

Ungdom på byen  Nr. 4 (gratis konsert)

“Sofakvartetten” (vinner av Midgaard Konkurransen):

Antonin Dvorak: Strykekvartett i F-dur, “Amerikansk”

 

fredag 21.juni kl. 1900

Wolfgang Amadeus MOZART: Kvintett for horn og strykere i Ess-dur

Julie, Ettore, Lila, Michael, Alec

Marcus PAUS: “Screwing Britten”. Duo for kontrabass og slagverk (Urframføring)

Tim, Eirik

Antonin DVORAK: Kontrabasskvintett

Atle, Harald, Ettore, Michael, Tim

 

Barnekonserten, lørdag 22.juni kl. 1200

André Fjørtoft og Eirik Raude.

Dette er en konsert som passer for barn under 12 år, og inviterte barn vil delta på konserten. Barnas ferdigheter er ikke avgjørende, bare at de kan og har lyst til å spille.

 

Lørdag 22.juni kl. 1800

Franz SCHUBERT: Oktett for blåsere og strykere

Atle, Julie, Lila, Michael, Tim, Sarah, Per, Alec

 

Lørdag 22.juni kl. 2000

Grant BEGLARIAN: Of Fables, Foibles and Fancies” for cello og forteller

Julian, Kari

      Gene KOSHINSKI: “Get It!” for fagott og slagverk

Per, Eirik

      Igor STRAVINSKY: “Historien om en Soldat” (Suiten)

Atle, Tim, Sarah, Per, Stian, Marius, Eirik

 

Søndag 23.juni kl. 1300

Leos JANACEK: Concertino for klaver, blåsere og strykere

Julian, Harald, Atle, Ettore, Sarah, Per, Alec

Gabriel FAURÉ: Klaverkvintett Nr. 1 i c-moll

Julian, Harald, Ettore, Kari